Vck Üç Yollu Vana

Vaillant şimdiye kadar çıkarttığı kombiler iki sınıf olarak adlandırılmakta birisi VCK modeli diğeri ise VUV modelidir. Vck modelleri ilk çıkan eski kombiler yeni nesill modeller de ise vuv dediğimiz seride üretilir. Şimdi sizlere vck modelin de bulunan üç yollu vana hakkında bilgi vermek istiyorum.

Vck üç yollu vanası değişmesi en zor parçadır. Çünkü sıcak su ile kalorifer sistemini bir birinden ayıran çok girişi ve bağlantısı olan bu parça kombinin sirkülasyon pompasının hemen arkasında bulunur. Değişimi oldukça zahmetli olan bu parçanın fiyatı da pahalıdır. İstanbul da değişim ücreti servislere değişkenlik gösterir ve revizyonlu olarak  300 tl ile 400 tl arasında belirlenmektedir. Üç yollu vana arızalı olunca sıcak su ısınmıyor veya kaloriferler ısınmıyor şeklinde sorunlar oluşur. veya sıcak su talep edildiğinde kombi devreye girer fakat su sıcak akmaz bu durumda kaloriferler ısınıyor olabilir.

vck

 

Yukarı da resimde görüldüğü gibi büyük ve sarı olan bu parça eski vaillant  kombiler de zamanla arıza vermektedir.  Parça arıza verdiğinde isterseniz komple değişmek yerine içinde bulunan tamir takımı da değişebilmektedir. Fakat teknik servisler her zaman bu parçanın eskisinin iç kısım mekanizmasını sıfırı ile değişir, temizler ve revizyonlu olarak arızalı ile parça ile değişirler, böylece zaman kaybını ve müşteri ihtiyacını anında çözüme kavuşturmuş olur.

 

Social tagging: >

4 Responses to Vck Üç Yollu Vana

 1. Zihni dedi ki:

  Vck üç yolluyu iki kez revizyon yaptım hala petek ler ısınıyor bu ariza neden devam ediyor

  • admin dedi ki:

   Zİhni bey öncelikle revizyon yaparken kullanılan yedek parça çok önemlidir. Milim dahi oynaması üç yollu da kalorifere kaçırma yapabilir. Yaylı mil boyunu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Vaillant vck 3 yollu tamir takımının orjinalini bulursanız sorun yaşamazsınız.

 2. Mustafa cilan dedi ki:

  3 yollu vana tamiri yapiyor musunuz?

 3. Murat I dedi ki:

  Vailant VCK bacalı kombi kullanıyorum. Daha önce 2 servis geldi, arıza tespiti yaptı. 3 yollu bozuk, dedi.
  Siz yeni 3 yollu takar mısınız? Maliyeti ne olur?

Bir cevap yazın

Call Now Button