Hava Sivici

Kombilerimizin en önemli ekipmanlarından birisi kesinlikle hava sivici hakkında müşterilerimizi ve kullanıcılarımızı bilgilendirmeye devam ediyoruz. Öncelikle hava sivici nedir ne işe yarar kombinin neresindedir gibi sorularınıza cevap vererek başlıyoruz.

  1. Kombi hava sivici hermatik cihazlarda bulunur. Görevi fanın yeterli ve istenilen hava akışını sağlayıp sağlayamadığını kontrol ederek elektronik kartı haberdar eder.
  2. Hava sivici fanın yan elemanı da denilir. Fan ile birlikte görev yapmasından dolayı kısaca fan bekçisi olarak tanımlanır. Hava sivicinin bir adı ise prosestat olarak bilinir.
  3. Hermatik bacalı fan bulunan tüm kombilerde hava sivici vardır. Kombilerin genellikle en üst kısmı olan fanın hemen yanında veya kombinin en üst kısmında arkada yer alır. Fan üzerinden çıkan hava borusunu takip ederek hava sivicinin nerede olduğunu bulabilirsiniz.

Hava sivici veya prosestatın arızaları ise parça içerisinde bulunan kontağın arızalanması ile oluşur. Örneğin fan çalıştığı zaman hava akışı gerçekleşirken prosestat kontak açmalıdır. Açılmayan kontak fanın çalışmaya başladığı andan itibaren 10 sn içinde ana kart fana gönderdiği elektrik akımını otomatik olarak kesecek ve böylelikle kombiniz arıza konumuna geçecektir. Tüm hermatik kombilerde sistem bu şekilde çalışmaktadır.

sivic

Fiyat olarak prosestat, hava sivici özellikleri ve markasına göre değişkendir. Genel olarak kullanılan honeywell markası yaygın kullanılmaktadır. Hava çekiş basınçları pastal olarak da değişebilen hava akış sivici özellikleri fiyatlarda değişiklik gösterir. Ortalama olarak 140 tl ile 180 tl arasında değişmektedir. Firmamız vaillant kombiler için bu parça fiyatını 160 tl olarak belirlemiştir.

Social tagging: >

Bir cevap yazın

Call Now Button